Dlaczego warto posiadać ekspres do kawy w miejscu pracy?

Minęły już dzisiaj czasy, kiedy kandydaci do pracy byli gotowi zaakceptować każde warunki, aby tylko zdobyć zatrudnienie. Dzisiaj również pracodawcy powinni zadbać o to, aby firma była przyjazna tym, którzy będą w niej spędzać tak wiele czasu.

Jednym z niezwykle ważnych elementów wyposażenia firmy, który wpływa na motywację pracowników, a także dobrą atmosferę w pracy jest bez wątpienia ekspres do kawy. Jego obecność wskazuje na to, że firma pragnie spełniać oczekiwania swoich pracowników.

Dla tych, którzy uważają, że tego typu urządzenia nie są potrzebne w siedzibach firm, mamy kilka argumentów, które mogą przekonać do zainwestowania w porządny ekspres do kawy.

Przede wszystkim warto wspomnieć o wpływie tego gorącego napoju na pracowników. Faktem jest bowiem, że ziarna kawy mają wysoką zawartość kofeiny. Jest to substancja znacznie poprawiająca efektywność działania oraz produktywność. Pracownicy, którzy napiją się kawy są mniej senni, a zarazem bardziej zmotywowani do pracy.

Jednocześnie kofeina powoduje wzrost zawartości serotoniny i dopaminy w mózgu – zwiększają one poczucie szczęścia. A im szczęśliwszy pracownik, tym lepiej i wydajniej pracuje.

Każdy pracownik w przeciągu ośmiu godzin powinien mieć przynajmniej jedną przerwę na kawę. Dlaczego? Po pierwsze, tak jak wspomnieliśmy powyżej, pracownicy mogą „naładować akumulatory” i zwalczyć senność. Z drugiej strony natomiast mają chwilę odpoczynku, podczas której mogą zadbać o budowanie relacji towarzyskich. To z kolei sprawia, że pracownicy chętniej przychodzą do pracy, a także łatwiej im załatwiać różne sprawy służbowe między sobą.

Jeśli posiadasz ekspres do kawy w swojej firmy, możesz użyć tego atutu, kiedy tworzysz ofertę pracy. Z pewnością każdy kandydat zwróci uwagę na ten element i dojdzie do wniosku, że w Twojej firmie dba się o potrzeby pracowników.

Jeśli już zdecydujesz się na ekspres do kawy, warto wybrać sprawdzony model, który zapewni długie i bezproblemowe działanie nawet w przypadku intensywnego użytkowania.